45

 
Parę ogłoszeń:
- Wrzuciłam na TopWebcomics pierwszą tapetkę z komiksu, jeśli chcecie ją capnąć, głosujcie. Od tej pory będę się starać żeby przy każdej nowej stronie na TWC pojawiało się coś nowego, jakiś szkic albo właśnie tapeta.
- Przycisk do głosowania wypada z menu, od tej pory linki do obu toplist będę wstawiać pod stroną. Strzałki zostaną przeniesione bliżej posta w wolnej chwili. Strzałki są upierdliwe.
- Dostałam małe zlecenie z innej beczki na ten tydzień, więc w przyszły poniedziałek strony nie będzie. Do zobaczenia za dwa tygodnie :)

7 komentarzy:

 1. I gwałtownie zrywając torebkę z drzewa (co?), zagłębiła się w mroczny las...
  Tydydydym.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co?! Dopiero za dwa tygodnie? :c Umrę do tego czasu na brak Jagody...

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie strony, jak ta, na których niewiele się dzieje, raczej nie robią dobrego wrażenia na czytelniku :( Chciałoby się żeby fabuła trochę raźniej ruszyła do przodu - nie żebym postulował za scenami pościgów, eksplozjami itd. Tylko, że przy systemie jednej strony na tydzień (lub dwa) poświęcanie takiej uwagi scenom przejściowym uważam za zbędne przeciąganie.

  Poza tym brak kwiatków na rękawach Jagody w czwartym kadrze (a w ostatnim nie ma ich wcale).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, faktycznie, zapomniałam o tym zupełnie :D
   Rzeczy zagęszczą się nieco za chwilę, ale Jagoda nie jest specjalnie komiksem akcji. Czasem wolę rozdzielić coś na dwie strony niż pakować 10 kadrów na jedną. Jeśli bardzo ci to przeszkadza, polecam zgłosić się kiedy komiks będzie już skończony i na papierze ;)

   Usuń
 4. Robiąc Jagodę mamy na uwadze możliwość wydania jej w przyszłości - stąd tempo jest bardziej 'papierowe'. Często w ramach kompromisu między dwoma nośnikami zdarza nam się przyspieszyć coś, co kiedyś bedziemy musiały rozszerzyć, żeby historia funkcjonowała na papierze. Niestety, pełen kompromis jest niemożliwy, jako że wymagałby od nas zrobienia dwóch zupełnie różnych komiksów.

  OdpowiedzUsuń
 5. @amebes & magda
  Trochę sprzeczne te wasze komentarze. Musicie to robić bardzo umiejętnie, gdyż w żadnym punkcie nie przypuszczałbym, że coś zostało "przyspieszone" ;)
  To oczywiste, że Jagoda nie jest komiksem akcji, nikt tego nie sugeruje. Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że jeśli chcecie zostać dostrzeżone przez szersze grono (vide udział w top liście), to konieczne może być zastosowanie "chwytów pod publiczkę".
  Z kolei perspektywa, że papierowe wydanie w znacznym stopniu różniłoby się od internetowego z całą pewnością mogłoby posłużyć za argument dla ludzi, którzy już teraz was czytają, by kupić Jagodę kiedy ją wydacie. Tak tylko sugeruję :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Przyspieszenie" oznacza, że wiele plansz, które przydałyby się na papierze, żeby narracja była płynna, zostało ominiętych albo skompresowanych, ze względu na potrzeby obecnego formatu (np. między stronami 3-4-5). Ale są też sytuacje, kiedy Pola rzeczywiście z jednej napisanej przeze mnie strony robi dwie (a czasami dwie plansze mieści w jednej). I praktycznie zawsze okazuje się to właściwą decyzją. Komiksy internetowe prowadzi się jednak inaczej niż te papierowe.

   Zgadzam się, że powinnyśmy czasami prezentować naszym czytelnikom coś ponadprogramowego. Dlatego co jakiś czas po zagłosowaniu na nas na TWC możecie zobaczyć jakiś dodatkowy szkic/tapetkę (o czym pod tą notką). Tyle jesteśmy na chwilę obecną w stanie zrobić w temacie naszego darmowego komiksu internetowego.

   Usuń

Obserwatorzy